Warsztaty i zajęcia

Nasza oferta warsztatów i zajęć dla najmłodszych jest stale rozszerzana. U nas można znaleźć m.in. zajęcia rytmiczne z elementami metody Gordona, zajęcia sensoplastyczne dla najmłodszych czy zajęcia multisensoplastyczne,

Terminy i cennik podany jest na naszym Facebooku. Zapisy również odbywają się przez Facebooka. Po zajęciach każde dziecko może bawić się w Drewnianym Koniku przez godzinę, ponieważ jej koszt zawiera się w cenie zajęć

Sensoplastyka

Sensoplastyka ma oddziaływać na wszystkie zmysły jednocześnie. W tym celu na zajęciach wykorzystuje się materiały różnych tekstur, konsystencji, smaków i kolorów!
Wszystko jest oczywiście bezpieczne nawet dla najmłodszych. Mówi się, że brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko. Nie boimy się tego i z tą myślą prowadzone są zajęcia!

Jak sensoplastyka wpływa na rozwój dziecka?

Dzieci na zajęciach odczuwają wiele bodźców. Dzięki temu bardzo rozwijają się ich zmysły, buduje się w nich świadomość ciała i przestrzeni, ponadto zajęcia przyczyniają się na rozwój mowy czy usprawnienia ruchowe. Dodatkowo rodzice uczestniczący w takich zajęciach z dziećmi pogłębiają kontakt emocjonalny z nimi i budują ich poczucie bezpieczeństwa. Na zajęciach pociechy mogą w pełni oddać się szalonej i naturalnej ekspresji twórczej, co wpływa na rozwój ich samodzielności. Takie kreatywne brudzenie dające dziecku radość niesie ze sobą wiele więcej. Bądź na bieżąco z naszym profilem, by wiedzieć o najbliższych zajęciach sensoplastycznych!

Zajecia metodą Gordona, tzw. gordonki

Amerykański naukowiec specjalizujący się w psychologii muzyki E. E. Gordon, jest twórcą innowacyjnej, bazującej na licznych badaniach empirycznych, koncepcji edukacji muzycznej. Gordon porównuje naukę muzyki do nauki mowy. Wyznaje on zasadę, że dziecko uczy się podczas pierwszych pięciu lat życia. To tworzy podstawę dla późniejszego rozwoju. Zapewnienie dziecku możliwości „osłuchania się” z różnorodnymi formami muzyki pomoże obudzić w nim muzyczną wrażliwość na długo przed tym, nim nauczyciele zabiorą się za tradycyjną naukę nutek. Najważniejszym pojęciem w metodzie Gordona jest audiacja. Słowo to oznacza przyswajanie i rozumienie usłyszanej muzyki. Odpowiednikiem audiacji w mowie jest myślenie. Nie można nikogo nauczyć myślenia.

Efekty zajęć gordonowskich, które rodzice i dzieci zauważać będą nawet po wielu latach, są osiągane przez śpiewanie i swobodną zabawę. Dzieci mają możliwość swobodnego przemieszczania się po sali. Przez to nie czują się do niczego zmuszane, a i tak osłuchują się ze śpiewem i zapamiętują śpiewane melodie. W gordonkach bardzo ważny jest kontakt dziecka z rodzicem. Ponadto dzieci mają kontakt ze swoimi rówieśnikami, a zajęcia pomagają rozwinąć się im pod wieloma względami.

Zajęcia muzyczno-rytmiczne dla najmłodszych

Zestaw ćwiczeń przy śpiewie i dźwiękach gitary bębenka i nie tylko, które oprócz świetnej zabawy niosą dzieciom korzyści rozwojowe, wspierając motorykę, przygotowując do mówienia, uruchamiajac poczucie rytmu, a także prowokując dobre zachowania społeczne w kontakcie z prowadzącym i innymi uczestnikami. Proste formy – klaskanie, tupanie, podskoki czy gra na instrumentach perkusyjnych to frajda dla dzieci, okazja do wykorzystania nadmiaru energii, ale także zrytmizowanie i uwrażliwienie na dźwięki wokół nas. Nie brakuje także chwil relaksacji i masażyków umacniających wieź z rodzicami. Warto sprawdzić co naszym maluchom „w duszy gra” i poświęcić chwilę na wspólne muzykowanie.

Logorytmika

Ma na celu usprawnienie komunikacji językowej, zajęcia łączą się z ruchem, muzyką w formie zabawy wykorzystując ćwiczenia oddechowe, słowne i słuchowe, które pobudzają aparat mowy. Zajęcia dodatkowo rozwijają koncentrację oraz umiejętności poznawcze. W małej grupie dzieci motywują się wzajemnie do pracym m.in poprzez obserwacje i naśladowanie. Celem logorytmiki jest stymulowanie rozwoju mowy dziecka, aby rozwijało się harmonijnie. Zajęcia odbywają się w małych, kameralnych grupach, gdzie każdy uczestnik ma dużą swobodę działania.